NOMINATION

FAAULUINA O SUI TAUVA MO FAIGA PALOTA LAITI

NOMINATION DAY 1

NOMINATION DAY 2

NOMINATION DAY 3

NOMINATION DAY 4

LIST OF CANDIDATES NOMINATED FOR BYELECTIONS 2021

ELECTORAL CONSTITUENCIES

ELECTORAL CONSTITUENCIES
SAGAGA 2 SAGAGA 4 AANA ALOFI 2 ALEIPATA I LALO FALEALILI 2 SAFATA 2

SAGAGA 2

CANDIDATES

FAALOGO Ivins Chan K. Tong (FAST)
FAAMAUSILI Siona Tauafao  (HRPP)
FATA Meafou  (FAST)
FATA Ryan Schuster  (FAST)
MAULOLO Tavita Amosa   (HRPP)
VAOTUUA Michael Toevai   (Independent)

POLLING BOOTHS 

Malie Metotisi
Malie EFKS
Afega Katoliko
Afega Metotisi
Tuanai EFKS
Tuanai Metotisi
Special Booth Gym1

SAGAGA 4

CANDIDATES
TAGALOATELE Pasi Poloa (FAST)
TUISA TULIMASEALII Tasi Patea (HRPP)
POLLING BOOTHS
Levi Metotisi
Levi EFKS
Lotosoa EFKS
Salepouae Metotisi
Nonoa AOG
Utualii EFKS
Tufulele Metotisi
Special Booth Gym1

AANA ALOFI 2

CANDIDATES
AIONO Tile Gafa (HRPP)
APENAMOEMANATUNATU Tuuau Letaulau (HRPP)
FALETUTULU AMETI Faletutulu (Independent)
LOLOMATAUAMA Eseta Faalata Mataituli (FAST)
POLLING BOOTHS
Matailiili Fale Komiti
Fasitoo Uta EFKS
Fasitoo-uta Katoliko
Special Booth Gym2
Special Booth Gym2

ALEIPATA I LALO

CANDIDATES
FAAGASEALII Sapoa Feagiai (HRPP)
FALEOMAVAEGA Titimaea Tafua (FAST)
POLLING BOOTHS
Satitoa Metotisi
Satitoa EFKS
Mutiatele EFKS
Saleaumua Katoliko
Saleaumua EFKS
Amaile Katoliko
Sumusu-tai Katoliko
Samusu-uta Katoliko
Tiavea-tai Metotisi
Tiavea-uta Metotisi
Special Booth Gym2
Special Booth Gym2

FALEALILI 2

CANDIDATES
FUIMAONO Laauli Talataina (FAST)
LELEIMALEFAGA Neemia Fonotia (HRPP)
MAIAVA FUIMAONO Tito Asafo (FAST)
POLLING BOOTHS
Salesatele EFKS
Siuniu EFKS
Salani Metotisi
Salani AOG
Sapoe EFKS
Utulaelae Metotisi
Special Booth Gym2
Special Booth Gym2

SAFATA 2

CANDIDATES
LAUMATIAMANU Ringo M. Purcell (FAST)
NONU TEO LOMIALAGI Lose Niumata (HRPP)
POLLING BOOTHS
Nuusuatia Metotisi
Vaiee EFKS
Fusi Metotisi
Fausaga EFKS
Tafitoala Katoliko
Mulivai Katoliko
Special Booth Gym1
Special Booth Gym1

! Clickable Map !

KNOW YOUR CANDIDATES

coming soon...